Program Edukacji Morskiej

Program Edukacji Morskiej

  • :

Program żeglarskich lekcji w Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej obejmował i jednocześnie rozwijał wiedzę o żeglarstwie (historia, zagadnienia związane z teorią żeglowania),umiejętność pracy w zespole, poszerzenie wiedzy o bezpiecznym zachowaniu nad wodą, propagowanie zasad fair-play, kształtowanie umiejętności ruchowych na brzegu i wodzie, sprawdzenie poziomu nabytych umiejętności poprzez udział w imprezach sportowych oraz rozpowszechnienie żeglarstwa jako dyscypliny sportowej.
W 2020 r. z uwagi na COVID  zajęcia odbywały się  w nieco zmienionej formie. Aby sprostać wymogom sanitarnym większość zajęć przeprowadzono na świeżym powietrzu. Wprowadzono żeglarskie środy, które przyjęły się pozytywnym odzewem w Gdyńskiej Marinie, gdzie młodzież miała okazję pod okiem trenerów/ instruktorów szkolić się również na wodzie, na jachcie 2020 . We wrześniu we współpracy
z Pomorskim Związkiem Żeglarskim, w ramach edukacji morskiej Jacht 2020 zagościł w Pucku na Warsztatach Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych oraz Zgrupowaniu Kadry Narodowej Osób Głuchych. Przeprowadziliśmy również w ramach zajęć szkolenia dla młodzieży na jeziorach m.in. w Złotej Górze, Górkach Zachodnich, Chmielnie, Gowidlinie i Wdzydzach. Łącznie na jachtach 2020 przeszkoliliśmy ok 250 osób.